Calendar

maj
16
wt.
PATRONAT PIGO: 15. Konferencja – Roadshow MECHANICZNE I BIOLOGICZNE PRZETWARZANIE ODPADÓW. Produkcja energii z bioodpadów. Odzysk surowców. ABRYS, UNIEJÓW – JAROCIN WIELKOPOLSKIE CENTRUM RECYKLINGU – ZUOK „ORLI STAW”
maj 16 – maj 18 całodniowy

Dlaczego warto wziąć udział?

15. Konferencja – Roadshow
Mechaniczne i biologiczne przetwarzanie odpadów. Produkcja energii z bioodpadów. Odzysk surowców odbędzie się w formie hybrydowej w dniach 16-18 maja 2023 r. w Uniejowie – Jarocinie – Orlim Stawie i online.

Roadshow czyli dwa dni wyjazdowe połączone z prezentacją funkcjonujących zakładów oraz dynamicznymi pokazami maszyn. Zobaczymy Wielkopolskie Centrum Recyklingu w Jarocinie oraz Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych Orli Staw.

Główne tematy konferencji:
– nowe rozporządzenie MBP
– nowy program dofinansowania instalacji do fermentacji
– groźba kar za nieosiągnięcie poziomów recyklingu
– kluczowa rola frakcji bio w osiągnięciu poziomów recyklingu i odzysku energii
– efektywny odzysk energii i surowców z frakcji bio
– dostosowanie zakładu do przepisów BAT
– wpływ ROP i systemu kaucyjnego na efektywność zakładów
– modele optymalnej modernizacji zakładów mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONFERENCJI

Roadshow – jedyna taka okazja!

 

15. Konferencja – Roadshow Mechaniczne i biologiczne przetwarzanie odpadów ma w tym roku nową, rewolucyjną formę. Nowa, interaktywna i dynamiczna formuła pozwoli uczestnikom
w unikalny i nowatorski sposób zapoznać się z nowoczesnymi, wytyczającymi trendy rozwiązaniami w gospodarce odpadami. Organizacja konferencji nie pomija jednak aspektu wykładowego i tradycyjnych już kontaktów branżowych.

Będzie to jedyna w swoim rodzaju możliwość zobaczenia dwóch instalacji fermentacji bioodpadów komunalnych na różnych etapach cyklu życia. Jedna instalacja zlokalizowana
w WCR w Jarocinie znajduje się obecnie w trakcie procesu inwestycyjnego, a druga w ZUOK „Orli Staw” w trakcie uruchamiania. Obie instalacje: WCR w Jarocinie i ZUOK „Orli Staw” są kompleksowymi instalacjami komunalnymi będącymi w stanie efektywnie zagospodarowywać pełen strumień odpadów komunalnych w najnowszych technologiach mechanicznych oraz biologicznych. Instalacje te są dowodem na to, że mechaniczno-biologiczne przetwarzania odpadów kojarzące się z odchodzącymi już technologiami przygotowania odpadów do termicznego przetwarzania to obecnie dwa oddzielne procesy, nowoczesne i mające na celu maksymalizację recyklingu mechanicznego i biologicznego. Niebagatelne znaczenie w działaniu obu instalacji ma fakt ich energetycznej samowystarczalności.

Serdecznie zapraszam do wspólnej debaty, wymiany doświadczeń oraz planowania lepszej, ekologicznej przyszłości w gospodarce odpadami.

Piotr Szewczyk, Dyrektor Programowy Konferencji
Rada RIPOK, ZUOK „Orli Staw”

Więcej informacji: https://mbp.abrys.pl/

kwi
16
wt.
PATRONAT PIGO: 18. konferencja: Recykling zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, ABRYS, Katowice
kwi 16 – kwi 17 całodniowy
PATRONAT PIGO: 18. konferencja: Recykling zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, ABRYS, Katowice

Dlaczego warto wziąć udział?

Recykling elektroniki, a ściślej wszelkiej maści surowce zawarte w zużytych urządzeniach, stają się coraz bardziej istotnym elementem gospodarki. Są wręcz postrzegane jako warunek przyszłego bezpieczeństwa ekonomicznego. Do przylatujących stadami czarnych łabędzi dołączają kolejne kryzysy związane z rwącymi się łańcuchami dostaw.

Nasza Konferencja wchodzi w wiek dojrzały i jej 18-te urodziny obligują nas do zajmowania się lokalnymi, ale i tymi globalnymi sprawami jak najbardziej na poważnie. Mamy już doświadczenie
i wiedzę. Przebrnęliśmy przez wiele mielizn i raf w postaci szarej strefy, niedoboru odpadów, braku lub nadmiaru mocy przetwórczych, słabego monitoringu rynku czy miernego poziomu współpracy
z administracją państwową. Wszystkie te problemy były, są i najprawdopodobniej nadal będą, jednak nasze coroczne branżowe spotkania pomogą złagodzić ich skutki.

Tegoroczna edycja zapowiada się niezmiernie ekumenicznie, ponieważ swoją obecność zapowiedziały na co dzień konkurujące ze sobą organizacje odzysku, recyklerzy, przetwarzający czy wprowadzający zużyty sprzęt elektryczny na rynek. Będziemy dyskutować o potrzebnych zmianach legislacyjnych
i organizacyjnych przygotowując się do noweli dyrektywy WEEE. Wspólnie wypracujemy postulaty dla MKiŚ oraz IOŚ/BDO. Przedstawimy analizy i dane rynkowe. Mówiąc po kolei o 6 grupach produktowych, poszerzymy tematykę i dotkniemy tematu opakowań oraz baterii analizując definicje ROP oraz GOZ. Drugiego dnia odwiedzimy jeden z nowocześniejszych zakładów przetwarzania, ponieważ taka dwudniowa formuła znalazła waszą akceptację. Jak zwykle nie zapomnimy też o małej integracji, ale to co dokładnie będzie się wtedy działo niech zostanie w Katowicach… Do zobaczenia!

Wojciech Konecki, Dyrektor Rady Programowej Konferencji ZSEE, w imieniu tejże Rady
i organizatorów, Abrys oraz Applia.

 

Szczegóły: https://zsee.abrys.pl/

maj
27
pon.
PATRONAT PIGO: 16. Konferencja – Roadshow Mechaniczne i biologiczne przetwarzanie odpadów. Odzysk surowców i energii. Efektywność zakładów. ABRYS. Ustka, Czarnówek,Wejherowo
maj 27 – maj 29 całodniowy
PATRONAT PIGO: 16. Konferencja - Roadshow Mechaniczne i biologiczne przetwarzanie odpadów. Odzysk surowców i energii. Efektywność zakładów. ABRYS. Ustka, Czarnówek,Wejherowo

Dlaczego warto wziąć udział?

16. Konferencja – Roadshow Mechaniczne i biologiczne przetwarzanie odpadów. Odzysk surowców i energii. Efektywność zakładów odbędzie się w dniach 27-29 maja 2024 roku w Ustce z wyjazdem do Czarnówka oraz Wejherowa.

Roadshow to formuła wyjazdowa konferencji połączona z prezentacją funkcjonujących zakładów oraz dynamicznymi pokazami maszyn. Zobaczymy Zakład Zagospodarowania Odpadów
w Czarnówku oraz EkoFabrykę w Wejherowie.

Interaktywna i dynamiczna formuła pozwoli uczestnikom w unikalny i nowatorski sposób zapoznać się z nowoczesnymi, wytyczającymi trendy rozwiązaniami w gospodarce odpadami. Organizacja konferencji nie pomija jednak aspektu wykładowego i tradycyjnych już kontaktów branżowych.

Główne tematy konferencji:
– rozporządzenie MBP
– groźba kar za nieosiągnięcie poziomów recyklingu
– kluczowa rola frakcji bio w osiągnięciu poziomów recyklingu i odzysku energii
– efektywny odzysk energii i surowców z frakcji bio
– dostosowanie zakładu do przepisów BAT
– wpływ ROP i systemu kaucyjnego na efektywność zakładów
– modele optymalnej modernizacji zakładów mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów

W dniu poprzedzającym konferencję spotkajmy się na Abrysówce – naszym nieformalnym, zapoznawczym spotkaniu biznesowym. To doskonała okazja na nawiązanie nowych kontaktów już przed rozpoczęciem wydarzenia.

Do miłego zobaczenia na konferencji!
Organizatorzy

Szczegóły: https://mbp.abrys.pl/